Виноград ВЕЛЕС

Повідомити мене коли з'явиться
Увага! Товар надсилається з 25/03/2024
Вага грони
до 2000г
Колір
рожевий
Період дозрівання
дуже ранній-100 днів
Опис
Відгуки (0)

Колір: рожевий
Період дозрівання: дуже ранній-100 днів
Вага грони: до 2000г
Особливості: високоврожайність,морозостійкість,стійкість до хвороб,транспортування

Сорт винограду "Велес" був виведений шляхом схрещування сортів "Русбол" і "Софія". Вперше він був отриманий в м. Запоріжжя, селекціонером В.В. Загорулько. Виноград "Велес" є гібридною формою безнасінного винограду. Рослина відносять до ранніх сортів дозрівання (між процесом розпускання бруньок і дозріванням плодів проходить близько 100 днів). Для лози характерна дуже висока швидкість росту. Її визрівання відбувається добре і по всій довжині пагона. Максимальне навантаження по очках на один кущ становить близько 35 очок. Квіти, в кількості від двох до чотирьох, формуються на одному вегетаційному пагоні. Для сорту Велес описані гермафродитні або двостатеві квітки, які містять і тичинки, і маточки. Незважаючи на те, що в такій ситуації запилення квіток досить, для поліпшення родючості необхідно додаткове запилення - воно здатне підвищити врожайність на 20%. Виноградне гроно за розмірами дуже велике і за масою може досягати до 2 кг. Грона можуть мати конічну або циліндричну форму. Вони дуже гіллясті.
Ягоди в гронах розташовані з середньою щільністю або рихлістю. Мають овальну форму. Їх маса варіюється і становить, в середньому, близько 5 г. Шкірочка плодів рожевого кольору і середньої товщини. При їжі вона не відчувається. На світлі плоди набувають бурштинової прозорості, що надає надзвичайний естетичний вигляд всього грона. М'якуш ягід щільний з яскраво вираженим мускатним присмаком. Іноді в м'якуші трапляються рудименти насіння у вигляді м'якотілих кісточок. Під час їжі вони практично непомітні. На кущі грона сидять дуже сильно і щоб їх відокремити від лози потрібно прикласти чимало зусиль.

Характерна висока врожайність. Рослина плодоносить стабільно і щороку. Дозрівання плодів відбувається до початку жовтня. При цьому приступати до збору основного врожаю на відкритому грунті можна вже на початку серпня. Схильний до формування пасинків на тих же пагонах, де і утворюються грона. Пасинки також приносять плоди, але вони дозрівають до середини осені. Є ранньостиглим сортом і має дві хвилі врожаю: в серпні і восени.
Рослина має високу морозостійкість і досить високу стійкість до більшості хвороб (несправжньої борошнистої роси, мілдью, оїдіуму і іншим грибкових захворювань). Добре переносить як транспортування, так і зберігання, завдяки щільній і пружній м’якуші.

Поле повинно містити від 3 до 25 символів!
Текст відгуку повинен містити від 3 до 1000 символів!
Будь ласка, оберіть рейтинг відгуку!
Відгуки для даного товару відсутні